^ →* →

Завідувач сектору культури
Дорошенко О.І. 18.07.2018

Інформація про умови праці керівника та відомості про матеріально-технічну базу закладу.


На виконання Закону України “Про культуру” зі змінами, внесеними згідно Закону від 28.01.2016 року №955-VІІІ, сектор культури та туризму культури Талалаївської районної державної адміністрації подає інформацію про умови праці керівників та відомості про матеріально-технічну базу закладів культури на керівні посади яких оголошено конкурс:

Районний Будинок культури (смт. Талалаївка, вул. Центральна, 24)

- режим роботи: понеділок-п’ятниця, 09:00 - 18:00 год.
- вихідні дні: субота-неділя
- обідня перерва: 13:00 - 14:00 год.
- посадовий оклад - 4546, 00 грн.

2. Талалаївська районна централізовано бібліотечна система (смт Талалаївка, вул. Освіти, 5 )

- режим роботи: вівторок-п’ятниця, 09:00 - 18:00 год.
- вихідні дні: неділя-понеділок
- обідня перерва: 13:00 - 14:00
- посадовий оклад – 3600,00 грн.


Інформація
закладів культури Талалаївського району за 2017 рік

Сектор культури та туризму райдержадміністрації спрямовував свою роботу на практичну реалізацію програми дій осередків культури району, школи мистецтв, на виконання постанов, наказів, заходів Департаменту культури і туризму, національностей та релігій облдержадміністрації, розпоряджень райдержадміністрації, районних та обласних програм.
Станом на 31.12. 2017 р. в районі функціонувало 40 закладів культури: 20 клубних установ, 17 бібліотек, школа мистецтв, Талалаївський краєзнавчий музей, народний музей історії с. Березівка. Всього працюючих в установах культури на 31.12.2017 - 96 осіб .
За звітний період проведено 10 засідань ради сектору.
В клубних закладах району працювало 105 клубних формувань:
20 любительських об’єднань та 85 гуртків художньої самодіяльності.
За звітний період в клубних установах проводилися огляди художньої самодіяльності, масові заходи до державних та професійних свят, конкурсно – розважальні програми : до дня Соборності України (тематично-концертні програми «Свято єднання», «Перлина-Україна на землі одна-єдина», « Соборна мати-Україна одна на всіх , як оберіг »), Міжнародного жіночого дня (святкові концертні програми «Все на світі від жінок», «Для Вас, жінки - усі зірки», «Шануймо жінку – берегиню роду людського») , в лютому- вечір вшанування воїнів –афганців та історико - патріотичний вечір «Правда афганської війни»,
до дня Святого Валентина проведені молодіжі конкурсно – розважальні, танцювальні програми «Під стрілами Купідона», «Хто зверху», «На крилах любові» та інші. До 203 –ї річниці від дня народження Т.Г.Шевченка відбулися : літературно-музичний вечір «Кобзарева струна не вмирає», тематична програма «Його слово живе поміж нами, гнівне і ніжне, полум’яне і міцне», тематичний вечір «Вічне Тарасове слово».
25 лютого відбувся вечір-вшанування визначного кобзаря сучасності, нашого земляка Заслуженого працівника культури України І.К.Рачка з нагоди 80-ти річчя від дня народження. Кращі аматорські колективи та окремі виконавці сільських клубних закладів 24-26 березня взяли участь у районному огляді «Хай повниться піснями Україна, хай буде мир і злагода в серцях». Складовою частиною районного огляду та творчого звіту були виставки робіт майстрів декоративно-прикладного мистецтва Талалаївщини. Проводилися заходи до 31-ї річниці Чорнобильської трагедії ( тематична програма «Гірчить Чорнобиль крізь віки» ), Дня пам’яті і примирення, Дня Перемоги ( тематична програм «Тих днів не змовкне слава», години пам’яті «Незгасаючий вогонь безсмертя», «Мак, як символ пам’яті») . В червнів РБК відбулися: святкова тематично- концертна програма «Слава і воля України» до Дня Конституції України, святкова концертна програма до Дня медичного працівника.
В липні було проведено традиційне купальське свято, як в селищі так і в селах району. 5 серпня в день Ікони Почаївської Божої Матері відбувся VII районний фестиваль народної творчості «Над прозорою криницею -2017». «Свою Україну любіть» під такою назвою відбулася тематично-концертна програма до Дня незалежності України проведена в районному будинку культури. З нагоди свята була організована виставка робіт умільців декоративно-прикладного мистецтва селища «У мене ти одна-єдина, моя країна Україна». До 74-ї річниці визволення Талалаївщини від нацистських загарбників відбулася тематично-концертна програма «Згадаймо ті роки».
До дня захисника України були проведені тематично-концертні програми «Свято мужності і відваги», «Ми славимо мужність і подвиг ваш», до дня людей похилого віку - тематично-концертна програма «Мудрі та багаті літами», до дня працівників сільського господарства – «Будь щаслива, наша доле, щедрим співом і зерном» та інші. В РБК в грудні спільно з сектором сім’ї, молоді та спорту РДА був проведений районний фестиваль-премія «Гордість району». Працівники культури взяли участь у заходах по вшануванню жертв голодомору, до Дня Гідності і Свободи. В клубних закладах активно проводилися заходи до Дня Святого Миколая та конкурсно – розважальні новорічні програми. В селищі 28 грудня відбулося урочисте відкриття ялинки «Новорічна ялинка дарує радість всім». У вихідні дні для молоді проводилися розважальні програми, танцювальні вечори, дискотеки.
Клубними закладами за 2017 рік надано платних послуг на суму 72496 грн., із них районним будинком культури - 68996,0 грн.
Бібліотеки ЦБС різними формами і методами своєї роботи активно сприяли духовному відродженню, утвердженню історичних святинь, популяризації літератури в галузі української культури, екології , історії , народних звичаїв , традицій, і обрядів.
Проводилися заходи по вшануванню героїв бою під Крутами : вечір-пам’яті «Крути-смолоскип у майбутнє», виставка –реквієм «Понад Крутами вічність у сурми сурмить». Широко відзначили бібліотеки 203-річницю від дня народження Т.Г. Шевченка. Були проведені: літературно-тематичний вечір «Тарас Шевченко: шляхами великої долі», літературне свято «Слава Шевченка – слава України » та інші. До 190 -річчя від дня народження Л. Глібова був проведений літературний вечір «Письменник, байкар, поет», вечір-портрет «Письменник долі українського народу» до 105-ї річниці від дня народження М. Стельмаха, бенефіс книг М. Трублаїні «Капітан дитячої літератури» до 110-ї річниці від дня народження письменника. «Щаслива будь, жіноча доле!» під такою назвою відбувся літературний вечір до Дня матері, проводилися заходи до Дня Європи, Міжнародного дня захисту дітей та заходи краєзнавчої тематики. В серпні були проведені патріотичні години до Дня Державного Прапора та Дня незалежності України: «Державна символіка України: історичне походження», «Хай буде щасливим твій вільний народ, прекрасна моя Україна». До Всеукраїнського дня бібліотек в центральній районній бібліотеці пройшов День відкритих дверей. Вечір гумору «Сміх нас радує і тішить , сміх нам сили додає» був підготовлений і проведений до 95-ї річниці від дня народження П.П. Глазового. Проводилися патріотичні години до Дня захисника України, Дня визволення України від нацистських загарбників ( патріотична година «Ми славим мужність і подвиг ваш»), Дня працівників сільського господарства ( вечір-вшанування «Шана трударям, що плекають золоту ниву», вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АС (година - спомин «Чорнобиль кричить у згорьованих душах»). Бібліотеки системи прийняли участь в проведенні Всеукраїнського тижня права ( правові сходинки «Є обов’язки у тебе їх виконувати треба», година права «Я дитина, я людина, що має свої права») . Масові заходи відбулися з нагоди Дня Святого Миколая та Новорічних свят ( дитячі свята «Перша зіронька горить, Миколай до нас спішить», «Звеселися рідний край, їде в гості Миколай», «Новорічна казка» та інші). Проходили засідання любительських об’єднань, які працюють при бібліотеках ( «Берегиня», «Патріот», «Зернятко» та ін.).
За 2017 рік ЦБС обслуговано – 8107 читачів, відвідування-68721, видано -171188 примірників книг. Книжковий фонд за 2017 рік поповнився на 1579 екз. і становить на 01 січня 2018 року – 200940 прим.
ЦБС за 2017 рік за здану макулатуру зароблено 533 грн.
В школі мистецтв навчається 180 дітей на чотирьох відділеннях : музичне, театральне, художнє мистецтво та хореографія. В с. Харкове працює клас по баяну – 6 учнів та клас хореографії -26 учнів, відкритий філіал в с .Плугатар – клас духових інструментів -9 учнів. Навчальний процес в школі здійснює 15 викладачів. В школі працюють 12 творчих колективів.
Учні школи мистецтв приймали участь Міжнародному молодіжному фестивалі «Нове покоління», в обласному конкурсі виконавців на окремих музичних інструментах та по вокалу серед учнів ПСМНЗ в м. Ніжині та м. Чернігові, у Відкритому обласному конкурсі виконавців на народних інструментах «Ромен» м. Ромни Сумської області. З нагоди 140-річчя від дня народження М.Д. Леонтовича в школі була проведена лекція – концерт. Школою мистецтв за 2017 рік надано платних послуг на суму 52078,0 грн.
В Талалаївському краєзнавчому музеї за звітний період було проведено 179 екскурсії , із них 4 – за межами музею, музей відвідало - 3407 відвідувачів, за межами музею виставки відвідало -763 відвідувачі. Фонд музею на 31.12.2017 р. становить - 527 предметів : основний фонд- 429 предметів, науководопоміжний – 98 предметів. В краєзнавчому музеї були створені виставки: «Від Різдва до Водохреща», «Без волі нема України і нема без пісень народу» (до 80-ти річчя від дня народження І.К. Рачка), «Пори року» - виставка світлин рідного краю В. Топчія, «Гордість нашого краю» до 165-річчя від дня народження В.П. Горленка, «Історії кроки» до 100-річчя Української революції, «Майбутнє –це ми» виставка дитячого малюнку до Міжнародного дня захисту дітей, «Кожен стукіт серця –Україна» до Дня журналіста, «Хай квітне щаслива моя Україна» до Дня незалежності України, «Стоїть обеліск, в нім скорбота німа» до дня визволення Талалаївщини від нацистських загарбників. Відбулися також заходи до Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АС, дитячі заходи до Дня Святого Миколая, Нового року.
В народному музеї історії с. Березівка за звітний період проведено -42
екскурсії, відвідувачів – 1250 осіб. Загальна кількість експонатів-4927, із них оригінальних - 2516. В музеї проведені: година народознавства «Мій край на сторінках періодичних видань», година мужності «Солдат війни не вибирає», зустріч з воїнами АТО «Воїни АТО – гордість нашого села», години пам’яті «Розповідає старе фото», «Ми не маємо права забувати», патріотичні години «Край подвигів і щедрої краси», «У синім кольорі була ознака миру, а в жовтому народ плекав велику віру», «Рідна земле моя, ти козацькою славою щедра», «Горить свіча, і хліб лежить, і пам`ять полум’ям горить». Народний музей співпрацює з Березівською школою І-ІІІ ступенів, Березівським сільським будинком культури, бібліотекою філіалом.
Закладами культури за 2017 рік надано платних послуг на суму- 125107 грн.
За звітний період сектор здійснював огляд пам’яток історії, культури та монументального мистецтва, організовував проведення поточних ремонтів пам’яток на території району.
В 2017 році сектор продовжував проводити роботу по веденню обліку релігійних організацій (в районі зареєстровано 13 релігійних громад), надавав щомісячну інформацію про діяльність релігійних громад, сприяв проведенню ними публічних богослужінь, релігійних обрядів, церемоній та процесій.
На зміцнення матеріально –технічної бази закладів культури в 2017 році використано - 589.2 тис грн. Було придбано: 3 комплекти звукопідсилюючої апаратури, 3 ноутбуки, цифрове фортепіано, 2 цифрові камери, 20 пар сценічного взуття, 40 оркестрових, 20 офісних стільців, 4 мікрофони, одяг сцени, 2 тенісних столи, сценічні костюми, взуття та інше.
В 2017 році в закладах культури проводилися поточні ремонти: заміна вікон в Обухівському СК, Рябухівському СБК, заміна вікон та встановлення твердотопливного котла в Слобідському клубі-бібліотеці, встановлення теплогенератора в Понорівському СБК, заміна дверей в Довгалівському СК, Корінецькому СБК, районній дитячій бібліотеці та інше. Всього використано- більше 243 тис. грн.
До опалювального сезону в сільських закладах культури було заготовлено 45 скл. дров, це - 112 % від потреби та 2 тони торфобрикету. За 2017 рік для функціонування закладів культури району використано 6326,0 тис. грн.

Проблемними питання галузі залишається:
- недостатнє фінансування галузі;
- недостатня кількість кваліфікованих спеціалістів,
- комп’ютеризація закладів культури;
- приміщення більшості клубних установ потребують капітального ремонту

Завідувач сектору культури

Наша адреса: 17200, Чернігівська область, Талалаївський район,
смт. Талалаївка, вул. Центральна, 3, 2-15-46 / Заклади культури району